Ti is észrevettétek, hogy egyre többen vannak, akik buszon, vonaton vagy bármilyen tömegközlekedési eszközön olvasnak? Lehetséges, hogy egy újfajta irány kezd kibontakozni!
Gondolom az már ismerős lehet, ha felszállsz valahova egyből az a kép fogad, hogy mindenki belebújt a telefonjába és bőszen nyomogatja. Elég idegesítő szokás. Az ember már régóta nem figyel a másikra, helyette inkább lehajtja a fejét és gépiesen pötyög a kijelzőn.
Mostanában viszont egyre többen vannak azok, akik nem egy kütyüt nyomkodnak, hanem könyvet látni az ölükben. Ez nem csak nyomtatott példány lehet, digitális formátumban is lehet olvasni e-bookot használva. Néha már megegyezik az olvasók száma a pötyögőkékkel.
A válasz pedig egyszerű. Megunták, hogy mindenhol csak telefonba bújt embert látni. Egy könyv pedig sokkal érdekesebb, mint megnézni 20 posztot, amire a nap végén már nem is emlékszünk. Ez egyfajta lázadás is egyben. A rendszer ellen, a megszokás ellen, a hülyeség ellen. Olyannyira a részünké vált a telefon, hogy már egyenesen rosszul érezzük magunkat, ha nincs a kezünkben.
Az olvasó emberek egy újfajta irányt is képviselnek, ami arra is vonatkozik, hogy ne álljunk be a sorba, nem kell olyanná válni, mint a nagy tömeg. Olvasással nem csak művelődhetünk, de sokkal nagyobb rátekintést kapunk a világra. Fejlődik a helyesírásunk és a fogalmazóképességünk, ami nagy hasznunkra lesz a későbbiekben. Könyvek szempontjából mindenki meg fogja találnia számára érdekeseket.
A tömegközlekedésen olvasás egy újfajta irány, ami egyre nagyobb népszerűségnek örvend. A fiatalabbak körében is elterjedt. Ez olyan, ami szerencsére nem csak az idősebb korosztályra vonatkozik. Úgy tűnik, hogy a digitális világban a könyvek iránti szeretet soha nem fog kihalni.