Milyen zenét hallgassak tanuláshoz?

Rovat

Megosztás

Ha tanulni szeretnél, nem mindig a legjobb választás a zenehallgatás, mert könnyedén elvonja a figyelmedet. Viszont vannak olyan típusú zenék, amik segíthetnek téged a koncentrációban! Lássuk melyek azok!

Zeneterápia

Hallottál már a zeneterápiáról? Nem csodálom, ha nem. Nem mindennapi terápiás lehetőség ez, ugyanis attól függően, hogy percenkét mennyi leütésből álló zenét hallgatsz, hatással van a kedélyállapotodra, a szociális aktivitásodra.

A zeneterápa fajtái:

Receptív zeneterápia az, amikor a meghallgatott zene által mozgósított érzelmek, élmények, gondolatok megbeszélésének segítségével folyik a terápiás munka.

Aktív zeneterápia pedig az, melynek keretében hangot adó eszközökkel, vagy hangszerekkel (pl. Orff instrumentárium), illetve saját hanggal kommunikálnak, improvizálnak a résztvevők. Ehhez semmilyen zenei előképzettségre nincs szükség. A közben szerzett tapasztalatok, illetve azoknak a résztvevőktől függő megbeszélése adja a terápiás lehetőséget.

Komplex zeneterápiáról akkor beszélünk, amikor a zene által mozgósított élményeket, érzéseket improvizált mozgással, vagy bármilyen képzőművészeti tevékenységgel fejezik ki a jelenlévők, s a tapasztalataikat lehetőség szerint szóban is megosztják.

 

Milyen zenét hallgassak?

Ha el akarunk lazulni vagy meg akarunk nyugodni, akkor érdemes 30-60 leütés per perces zenét hallgatnunk. Ha kreatívnak kell lennünk, akkor a 60-90 per perc leütést, ha pedig motivációt szeretnénk, akkor 120-140 perc per leütésű, tehát gyors zenét hallgassunk. Ha tanulni, koncentrálni vagy gondolkozni szeretnénk, akkor válasszuk a percenkénti 50-60 leütésből álló zenét.

Milyen zenét hallgassak tanuláshoz?
Te szeretsz zenét hallgatni tanuláshoz?

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

75,534RajongóLike
173,768KövetőKövess be
143,000KövetőKövess be
347,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta