A fosszilis anyagokkal szemben mára már egyértelművé vált, hogy a jövő bizony a megújuló energiáé. A világ is ebbe az irányba tart, és komoly lépéseket tesznek a világ vezetői, hogy ezek a technológiák terjedjenek el.
Portugáliában a szélenergia elterjedése 5 év alatt 15-ről 45%-ra emelkedett. Ez hatalmas mértékű változás. Tulajdonképpen a lakosság majdnem a fele szélerőművekből előállított energiát használ. A Portugálok ezzel nagy lépést tettek a Föld megóvása felé.
Európa és Észak Afrika 2050-re teljesen megújuló energiát használhatna. A fejlődés olyan méretű, hogy még a mi életünkben bekövetkezik az, hogy kizárólak ezekre az energiaforrásokra támaszkodunk. Csak gondoljunk bele, hogy már most elég sok elektromos autó közlekedig az utcákon.
Kína 2009-ben mindössze egy óra alatt felépített egy szélerőművet. Ez ugyan rohamtempónak tűnik, ami még az is. Ez csupán egy rekordkísérlet volt, de tény, hogy lehetséges. Ha a valóságban nem is egy óra alatt, de egy nap alatt biztosan fel lehet építeni egy ilyen szerkezetet. Napi egyel is évente 365 jöhetne létre, ami szép teljesítmény.
2050-re a Föld energiaszükségletének 95%-át a megújuló energia teheti ki. Ez azt jelenti, hogy szinte minden autó elektromos lenne, atomerőművekre pedig egyáltalán nem lenne szükség.
Izland energiaszükséglete az elmúlt 30 év alatt sokat változott. 75%-al kevesebb szénre van szükségük, valamint 80%-al kevesebb geotermikus eredetű anyagot használnak el. Ez a változás jelentős, hiszen ezzel is igyekeznek megóvni a Földet.