Hallottál már a Gandhi Gimnáziumról? Nem,nem Indiában van, hanem egész közel, mégpedig Pécsett. Azt tudod, hogy mitől különleges? Görgess lejjebb, és elmondhatod, ma is tanultál valami újat!
A Gandhi Gimnázium megszervezése 1992-ben vette kezdetét.Az alapítók célja az volt, hogy egy olyan oktatási intézményt hozzanak létre, ahol elő tudják segíteni a cigányság integrálódását vagyis beilleszkedését. Az első magyar hatosztályos roma gimnáziumban nagy hangsúlyt fektetnek a cigány kultúra oktatására is, így a hagyományos tantárgyak mellett a tanulók olyan nemzetiségi órákon is részt vesznek, mint amilyen a lovári nyelv, a beás nyelv vagy a roma kultúra oktatása.
Az iskola egyik alapítójának, Derdás Tibornak az volt a célja, hogy olyan intézményt hozzon létre, ami megteremti a cigányság középrétegét és megalapozza identitását is. A Gandhi Alapítványt is ennek a célnak a támogatására szervezte meg alapító társaival. Ám a lelkesedés nem volt elég a falak felhúzásához, így a Soros Alapítvány anyagi támogatására is szükség volt ahhoz, hogy a ma figyelemre méltó eredményeket felmutató intézményben megszólalhasson a becsengetést jelző csengő.
A gimnáziumban a hagyományos tantermek mellett 500 fő befogadására képes sportcsarnok, kézműves terem, számítógép terem és könyvtár teremti meg az alapokat az eredményes tanuláshoz és az új ismeretek, készségek elsajátításához.
A Gandhi Gimnázium tanulói maguk is motiváltak, tehetségesek és színes tervekkel vágnak neki az érettségi utáni jövőnek, csakúgy, mint minden középiskolás:
Olvass többet!
Képek: facebook