Szerinted 1 liter tej vagy 1 kg sajt a drágább?

Rovat

Megosztás

Kérdezhetjük azt is, hogy 1 tábla csoki, vagy 1 darab alma a drágább? És azt tudod, hogy 1 kg málna nyáron vagy 1 kg málna télen a drágább? Ilyen, és ehhez hasonló kérdések várták a diákokat a K&H pénzügyi vetélkedőjén.

Bizonyára mindenki ismeri a Tabu! című játékot. A kimondhatatlan szavak játéka, amikor a kártyán szereplő szavakat nem szabad ugye kimondani, úgy kell körülírni a kitalálandó szót. Nehezítésképp a szavak csak pénzügyi kategóriában hangoztak el, de az utolsó kategória diákjai helytálltak a feladatban. Úgy, ahogy az azt követőben is, ami egy improvizációs játék volt. Minden csapat kapott egy szituációt, amire 5 perc felkészülési idejük volt, hogy előadják. Szintén hasonló témakörök voltak, mint az előző játékban, és a szabály az volt, hogy mindenkinek kellett benne szerepelni. A zsűrit végignézve nagyon jó hangulat kerekedett az előadásokat látván. Aztán a következő feladatot megpillantva azt hitték a kis nebulók, hogy milyen könnyű, hiszen szóláncot kellett alkotniuk 2 perc leforgása alatt szintén pénzügyi kategóriában. Ám arra nem számítottak, hogy pár szónak, melyet leírtak a definícióját is kérték. Ha előre tudták volna, biztos valami könnyebbet írtak volna.

-A K&H csapata arra törekedett, hogy izgalmas, játékos, ám mégis kreatív és hasznos feladatokat állítsunk össze a kisiskolások számára. – mondta Sávainé Ábel Anita, a zsűri elnöke, majd hozzátette – Azok a csapatok, akik a legjobban teljesítenek, júniusban mérhetik össze tudásukat az ország legjobb csapataival. A döntőn értékes nyeremények várnak a diákokra, de nemcsak a diákokra, hanem a felkészítő tanárokra és az iskolákra is, hiszen az ő szerepvállalásuk elengedhetetlen ahhoz, hogy a diákok felkészülhessenek és versenyezhessenek.

A középdöntőt az elődöntő előzte meg, ahova pontosan 6817 diák jelentkezett az ország minden pontjáról. Az elődöntő online felületen zajlott: a diákok kaptak egy feladatsort és azt be kellett küldeni egy bizonyos határidőre. Ezt kijavították és értékelték, így juthattak be a középdöntőbe a legügyesebb öttagú csapatok. Budapesten 4 kategóriában hirdették meg a versenyt:

  1.  kategória: 1. és 2. osztályos tanulók
  2.  kategória: 3. és 4. osztályos tanulók
  3.  kategória: 5. és 6. osztályos tanulók
  4.  kategória: 7. és 8. osztályos tanulók

A középdöntő vetélkedőt Buda Marci nyitotta meg és köszöntötte az összegyűlteket, és mint műsorvezető, egész nap gondoskodott a jó hangulatról az alapiskolások számára.

“Újra gyereknek érzem magam!” – mondta Buda Marci, miközben a gyerekekkel együtt vonatozott

Minden kategóriában 5 részfeladat volt a korosztály tudásához mérten. Minden forduló után az osztályokat a zsűri értékelte és kihirdette a győztest, akik részt vehetnek majd a júniusi országos döntőn. A legidősebb diákok közül sikerült párat elcsípnem, hogy megkérdezzem, mi a véleményük a versenyről. Név szerint a Num3rus csapat tagjaival beszélgettem, akik mindenki meglepetésére felkészítő tanár nélkül jöttek és önként neveztek be a versenyre, ami úgy gondolom, hogy remek példaként szolgál a fiatalok körében. Sőt, páran közülük már korábban is részt vettek ezen a versenyen, így nekik már ismerős volt a terep, mégis most sikerült nekik eljutni a középdöntőig. De hát akkor felmerül a kérdés, hogy hogyan készültek fel a vetélkedőre tanár nélkül.

– A mai napra úgy készültünk fel, hogy online vannak ilyen K&H-s oktató videók, azt elosztottuk magunk között, azok alapján tudtunk fejlődni. Meg persze az előző évekbeli fogalmakat, kérdéseket, feladatokat néztük át. Szerintem egyébként sokkal érdekesebb, interaktívabb volt ez a vetélkedő, mint az előző években, vagy mint az online feladatoknál. – arra a kérdésre, hogy melyik feladat tetszett a legjobban az öt közül, így válaszoltak – Nekem a tippelős feladat tetszett a legjobban, amikor megkellett tippelni mi mennyibe kerül, meg voltak ott becsapós kérdések, ha az ember csak egy kicsit is nem figyel, könnyen ellehetett rajta csúszni.

K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő célja az volt, hogy megfelelő pénzügyi oktatásban legyen részük a jövő nemzedékének és elsajátítsanak mindenféle alapvető pénzügyi ismeretet, hogy ha majd felnőnek, magabiztosan mozogjanak a pénz világában.

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

75,534RajongóLike
173,768KövetőKövess be
143,000KövetőKövess be
347,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta