A Jövő+ Fesztivál Magyarország első jövőtudatos fesztiválsorozata, mely 2012-ben Székesfehérváron indult útjára. A rendezvénysorozat október 21-én a Földünkért Világnapon különleges szakmai nappal folytatódik, melynek újra az OTP Fáy András Alapítvány Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontja (röviden O.K. Központ) adott helyet.
A délelőtti programok során a Budai Középiskola diákjai a környezet és a gazdaság kapcsolatát bemutató tematikus tréningeken vehettek részt, melyek során tájékozódhattak a megújuló energiaforrások szerepéről, a különböző fejlesztések, beruházások épített és természeti környezetre gyakorolt hatásairól, az ingatlanfejlesztés társadalmi szempontjairól, illetve a fenntartható fejlődés kérdéseiről.
Az érdeklődők délután Azurák Csaba moderálásával szakmai előadásokon vehettek részt, amelyeken Mészáros Ábel Budapest urbanisztikai fejlesztéséről, Dr. Kiss Róbert Richard Prima Primissima-díjas újságíró a Tiszta városért programról, Juhász Árpád geológus a klímaváltozás elleni küzdelemről, Tömöri Balázs, a Greenpeace képviselőjeként pedig egy aktivista hétköznapokban vívott harcairól számolt be.
A program zárásaként a Mary PopKids együttes adott különleges akusztikus koncertet, melyre egy előzetes játék során 20 szerencsés is nyerhetett belépőt. A zenekar tagjai számára is fontos, hogy óvják környezetüket: „Közszereplőként nem mindegy, hogy milyen példát mutatunk a rajongóinknak, de magánemberként is figyelünk mind szűkebb, mind tágabb környezetünkre, illetve tudatosan ügyelünk arra, hogy a hétköznapokban is környezetbarát módon éljük az életünket.” – mondta a zenekar dobosa, Halász Máté, aki eredetileg környezetmérnöknek tanult.
Azurák Csaba – aki egyébként az OTP Fáy András Alapítvány kurátora – már tavaly is részt vett az eseményen, elmondta, hogy gyakorló édesapaként számára is fontos, hogy már időben elkezdjék a környezettudatos nevelést, melyhez kiváló alkalmat nyújt a Jövő+ Fesztivál:„Fontos, hogy a gyerekek már tizenéves korban tisztába legyenek azzal, hogy rajtuk is múlik a jövőnk, vagyis van beleszólásuk abba, hogy 5-10 éven belül milyen környezetben éljenek. Ennek a rendezvénynek az egyik célja, hogy az olyan kifejezések mint a környezetvédelem, a környezetgazdálkodás, illetve a fenntartható fejlődés érthetőbbé és megfoghatóbbá váljon a nap végére.”
Az O.K. Központ ingyenes pénzügyi, gazdasági és gazdálkodási képzései során eddig országszerte és határon túl több mint 15.000 diákot ért el játékos és interaktív elemekkel színesített tréningjeivel. Az eddigi sikerek titka – az Európában egyedülálló oktatási módszer mellett – éppen az, hogy a fiatalokat érdeklődésüknek megfelelő témákon keresztül vezetik rá a tudatos gondolkodás, így a felelős életszemlélet kialakítására.
„A felelős hozzáállás nemcsak a pénzügyekben, hanem a környezettudatos gondolkodásban is fontos, ezért indítottuk el a tavalyi év során Környezetgazdálkodási tréningmodulunkat. Ha már általános vagy középiskolás korban sikerül elérnünk, hogy a fiatalok megtanulják, hogyan gazdálkodjanak megfelelően környezetükkel, fontos előrelépést tettünk nemcsak a jövő generációjáért, hanem a hosszú távú, fenntartható fejlődés és a természeti források védelme érdekében is.”- mondta Dr. Virágos Gábor, az O.K. Központ intézményvezetője.
A Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontjáról
Az O.K. Központ ingyenes tréningei során olyan pénzügyi és gazdasági ismereteket ad át a fiataloknak, amelyek segítségével a jövőben tudatosabban kezelhetik saját pénzügyeiket, megvalósíthatják életcéljaikat. Az O.K. Központ az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében támogatott, TÁMOP-3.2.1.B-11/1-2012-0001 azonosító számú, „Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontja” című projektben került kialakításra. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 1 103 552 921 Ft.