Olyan világban élünk, ahol kevés az olyan ember, aki valamilyen módon nem használja az internetet. Lehet csak alkalmanként, vagy egy-egy közösségi oldalon regisztrálva, sőt van aki szinte minden szabadidejét ott tölti. Sajnos nemcsak szórakozásra, tanulásra, ismerkedésre használható az internet. Óvatosnak kell lennünk pl. figyeljünk oda arra, kit jelölünk ismerősnek, mert egyre gyakoribbak az interneten történő zaklatások.
Az internetes zaklatás új formája a bántalmazásnak, melyek általában névtelenül zajlanak.
Pletykák
Lehet bántalmazni valakit úgy is, hogy olyan “pletykákat” kezd el valaki terjeszteni az illetőről, ami nem igaz, ami elferdíti a dolgokat. Ezzel másnak írja le azt a személyt, akit bántalmazni akar. Mivel rövid időn belül sokan láthatják a fake hírt, nehéz megakadályozni és megállítani.
Fotók, bizalmas információk
Vigyáznunk kell arra, hogy milyen fotókat teszünk fel az oldalunkra, hisz ezeket könnyen letölthetik azok, akik később esetleg visszaélhetnek velük. Ne adjunk rá lehetőséget, hogy kompromittáló fotók idegenek kezébe kerülhessenek rólunk. Ugyanez a helyzet a bizalmas információkkal. Ne interneten osszuk meg, amit csak egy konkrét személynek szánunk, inkább chaten, telefonon vagy személyesen beszéljük meg. Ezek is könnyen adnak rá alkalmat, hogy valaki megfélemlítésre, bántalmazásra használhassa.
Gúnyolódó vagy fenyegető üzenetek
Előfordulhat, hogy bántó, sértő üzeneteket kap valaki a Facebook az üzenőfalán vagy személyes üzenetben. Fel is törhetik a Facebook fiókját, esetleg támadó, sértő, felzaklató szövegeket vagy lejárató kommenteket kaphat folyamatosan. Ezekkel lehet zsarolni, lelkileg tönkretenni valakit, s az, hogy a bántalmazás nagyobb nyilvánosság, közönség előtt zajlik, az még több problémát okozhat.
Az internetes bántalmazásnak lényegében bármikor ki van téve az áldozat, sajnos így már otthonában sincs biztonságban senki.
Kép forrása: Antivírus Blog, tanarblog.hu