Ha találkoztál már jó játékkal, meg sem lepődsz azon, hogy felmerül a kérdés: A gaming valóban kikapcsolódás?
Több szempontból érdemes megközelíteni a kérdést. Először is, nem mindegy, hogy mennyi időt töltünk el a játékkal. Előfordul, hogy a gaminget úgy végzik, mintha ez lenne a munkájuk – és itt most nem a streamerekről és youtuberekről beszélünk – hanem olyan személyekről, akiknek ténylegesen lenne más elfoglaltsága, de játékba fordulnak és hosszú órákat töltenek a képernyő előtt rövid szünetekkel. A folyamatosan fenntartott figyelem és koncentráció miatt fáradtabbak lesznek, mint amikor leültek “gamelni” egyet. Van egy határ, ami felett kimerítő és fárasztó tud lenni egy játék!
Továbbá, nem mindegy, mivel játszunk. Egy MOBA vagy PVP játék sokkal jobban felkavarja a levegőt, mint egy RPG. Hiszen még az RPG egy külön világba kalauzol, izgalmas történettel és kihívásokkal, addig egy PVP-ben online játszol idegenek ellen, akiket átitat a versengés hangulata. Alapvető ellenségeskedéssel fogadnak. Rengeteg olyan helyzet van, mikor az ellenfél vagy a csapattársad szidni kezd, a játék menete nem úgy alakul, ahogy tervezted, esetleg meghalsz párszor – ekkor felmegy a pumpa, főleg ha mások “dicsérnek” érte.
Sokszor a multiplayer játékok inkább feszültséget generálnak, mint élvezetet – pedig te csak jóhiszeműen leültél játszani. Végeredményben pedig, szíved szerint széttörnéd a számítógépet vagy a konzolt. Ezt az állapotot pedig csak tetőzi, ha valaki nem tud veszíteni. – Itt megtanul.
A “kikapcsolódás” szó nem feltétlenül jelent pihentető folyamatot, csupán kiszakít a mindennapjaidból, “kikapcsolja” a rutint, és a gondolataidat az adott tevékenységre tereli. Ilyen módon – gamelni nem ugyanolyan lelkiállapottal és energiával jár, mint kitölteni egy rejtvényt, megnézni egy sorozatot, vagy elmenni moziba a barátaiddal. Ez egy kihívásokkal teli szórakoztató tevékenység, ami néha kimerítő tud lenni, de sikerélményt is tartogat számodra, ha elég időt fektettél bele.
Borítókép:wallpapermaiden