Ravasz, mit egy róka, bátor, akárcsak az oroszlán. bölcs, mint a bagoly. Nem ritka, hogy az állatok egy-egy tulajdonságot, képességet vagy szakmát jelképeznek. De vajon honnan erednek ezek a jellemzők?
Mítoszok
A görög mitológiában Pallasz Athéné (a bölcsesség istennője) szent állata volt a bagoly, és már akkor is a tudást és a bölcsességet jelképezte.
Tudtad? Pallasz Athéné a bölcsesség, az igazságos háború, a jog, az igazságosság, a művészetek, a kézművesség és a képzés istennője a görög mitológiában.
Athénének magának is a „bagolyszemű” jelzőt adták, hogy ezzel is kifejezzék: a bagoly hatalmas szeme a dolgokba való belelátás kifejezője. Ebből a mitológiai vonatkozásból alakult ki a a népi hiedelem, miszerint a bagoly bölcs és az a szólás, hogy bölcs, mint a bagoly. Az emberek gyakran társítotják a boszorkánysággal, a gyógyítással, az időjárással, a születéssel, és a halállal.
Spiritualitás
A spiritualitás szerint a bagoly a karma körfogásából kiszabadult lélek szimbóluma, az, aki a sötétben is képes tisztán látni. A BAGOLY, mint szimbólum a BÖLCSESSÉG vagyis a BÖLCS-CSÖVESSÉG szimbólumaként ismert. BÖLCS CSŐVEL rendelkezik az, aki az égiekkel kapcsolatban áll. Ez a BÖLCS CSŐ a fejünk tetején található. A megnyílt tudattal rendelkező emberi lélek, a korona-csakrán át képes kilépni a testéből. Ezért is tették a baglyot az indiánok a totemoszlopaik tetejére, azon belül is, az emberi fej tetejére!
Szentség
Az ausztráliai hiedelemvilág szerint a denevérek a férfiak, a baglyok a nők lelkei, tehát ezek mindenképp szent állatok.
Tudtad? A bagoly képes akár 270 fokban elcsavarni a fejét.
HÍRES BAGLYOK
Bagoly, Micimackó barátja
Dr. Bubó
Happy Potter baglya, Hedvig