A női magazinok 80%-a abból áll, hogy leírják, mi a tökéletes alak titka, hogy hogy tudsz ledobni 10 kilót 2 hét alatt, illetve hogy hogyan hozd magad formába nyárra. Az mellékes, hogy a legtöbb tanács és javaslat orbitális baromság, az olvasók legnagyobb százaléka előszeretettel kajálja be ezeket a hülyeségeket. Hogy mik is azok a tévhitek, amiknek majdnem mindenki bedől?
1. Ha 6 után nem eszel, fogysz!
Ezt a bölcsességet jó pár barátnőm szájából hallottam már, és a plafonra mászok tőle. Eleve mi az, hogy hat után nem lehet enni? Ha hajnal kettőkor mész aludni, addig el is ájulsz az éhségtől.. Na az meg a másik kedvenc, amikor valaki ezt úgy fogja fel, hogy 17:55-kor még bezabál egy hatalmas adag töltött káposztát, aztán betol egy vaníliaszósszal alaposan megöntözött aranygaluskát, de mivel még nem múlt el hat óra, ezért ez így tökéletesen rendben van. Inkább nem kommentálom.
2. Zöldségből és gyümölcsből BÁRMENNYIT ehetsz!
Na, persze. Napi öt kiló szőlő, és meglepődsz, hogy ahelyett, hogy fogynál, inkább szaladnak fel a kilók, mi? A mértékletességről azért itt se feledkezzünk meg! Oké, a zöldségek tényleg nem túl veszélyesek ilyen téren (bár a sütőtököt meg a krumplit itt sem ajánlatos tízszeres adagokban fogyasztani), de bizonyos gyümölcsök cukortartalma elég magas. A banán és a szőlő a legaljasabbak. Persze, nem azt mondom, hogy tilos banánt enni, sőt! Tök egészséges, tele van vitaminokkal, csak annyi, hogy kis mennyiséget juttass a szervezetedbe ezekből! Nézz utána az adott gyümölcsök kalória- és cukortartalmának, és az alapján döntsd el, mennyi is fér bele a diétádba aznap!
3. Ha sportolsz, bármennyit ehetsz, mert úgyis ledolgozod!
Először is: nem mindegy, mit sportolsz, és hogy milyen intenzitással. Az, hogy leviszed napi 10 percre a kutyát sétálni, NEM bizonyul sportnak. Az, hogy bármennyit, az pedig ebben a mondatban is hihetetlenül nagy butaság, hiszen akkor is oda kell figyelni a kajára, ha sportolsz. A kettő együtt hat!
4. Ha csak a kalóriákat figyeled, máris tök hatásos lesz a diéta!
Bár tény, hogy a bevitt és ledolgozott kalóriák függvénye az egész fogyás dolog, de nagyon nem mindegy, hogy mit viszel be a szervezetedbe. Ha csupa szar kajával szennyezed a tested, az meg fogja bosszulni magát idővel, teljesen mindegy, hogy benne volt-e a napi kalóriaadagban vagy sem.
5. Amire rá van írva, hogy “light” vagy “fitness”, az máris nulla kalóriás termék
Attól még hogy csábítóan hangzik, hogy egy termék light, nem biztos, hogy tényleg annyira megéri megvenni. Az esetek legnagyobb százalékában az alacsony zsírtartalmú light joghurtok szét vannak cukrozva, és sok fitness zsemle nem is készül teljes kiőrlésű lisztből (vagy csak baromi alacsony százalékban), csak rászórnak egy kevés magot a tetejére, és voilá. Légy résen, mindig nézd meg az összetevőket, és az alapján vásárolj!
Hogy mi is a tanulság? Ne dőljetek be a sok hülye női magazinnak, inkább kérjétek ki szakemberek véleményét a témában! Nos, ezek után szeretnék mindenkinek sikeres és kellemes fogyókúrázást kívánni!
Fotó: bigappledreaming.wordpress.com, www.vitamin-ha.com, www.dumpaday.com